„Szkoła pamięta”

Uczniowie klas I-III, a także dzieci z przedszkoli w Pietrowicach i Zopowych wzięły udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem podjętej inicjatywy było powzięcie działań mających na celu upamiętnienie znaczących postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób należy pamiętać o zmarłych.
W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg działań. Na szkolnych korytarzach pojawiły się okolicznościowe gazetki patriotyczne poświęcone Ojczyźnie i tragicznym wydarzeniom sprzed 80 – laty. Do tego uczniowie młodszych klas i przedszkolaki, pod kierunkiem wychowawców, posprzątali cmentarze w Pietrowicach i Zopowych – odgarnęli liście dookoła opuszczonych i zapomnianych grobów, pomnika harcerzy, posprzątali pomniki, udekorowali je kwiatami i zapalili znicze.

Skip to content