Wycieczka do lasu

Piątek był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu dzieci wyjechały autobusem na wycieczkę do lasu. Na miejscu czekali na naszych milusińskich leśnicy. W ramach zajęć w plenerze, dzieci miały możliwość poznać i podziwiać poszczególne gatunki drzew. Wycieczka stanowiła okazję obserwacji naturalnego świata roślin, zwierząt i była niewątpliwie wspaniałym przeżyciem dla naszych przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które kojarzą się z jesienią. Były to kolorowe liście, szyszki, kasztany, żołędzie, kawałki kory. Poznały zwierzęta mieszkające w lesie, uczyły się rozpoznawać oznaki ich obecności w lesie, dowiedziały się co jedzą i w jaki sposób pomagają im w zimie leśnicy i myśliwi z kół łowieckich. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Składamy serdeczne podziękowania dla leśniczych za poświęcony czas i przekazaną wiedzę

Skip to content