„Bądź pozdrowiony gościu nasz”

W dniu 17 października 2019r. naszą szkołę odwiedził szczególny gość – Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, w asyście Proboszcza parafii Braciszów księdza Krzysztofa Wójtowicza. Na powitanie zabrzmiała piosenka „Bądź pozdrowiony gościu nasz” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie głos zabrał pan Dyrektor Szkoły, który podziękował Księdzu Biskupowi za obecność i podkreślił rolę i znaczenie Kościoła w naszym życiu. Przedstawił krótką historię szkoły, zwracając uwagę jak ważny jest dla nasz Patron Jan Paweł II. W imieniu uczniów Biskupa powitała Zuzanna Puk, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Kolejną częścią programu była część artystyczna, którą przygotowali wszyscy uczniowie szkoły. Następnie głos zabrał Ksiądz Biskup. Podziękował za ciepłe powitanie. Nawiązał do roli nauki w życiu, zachęcał dzieci do wytrwałej pracy w szkole i nad sobą. Zwrócił również uwagę na postać św. Jacka, opowiadając krótką historię jego życia. Ta radosna i serdeczna wizyta na długo zostanie w naszej pamięci, a przede wszystkim w naszych sercach. Zapewniamy Księdza Biskupa o pamięci i modlitwie w Jego intencjach.

Skip to content