Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień nauczyciela – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przepełniona życzeniami, podziękowaniami, wierszami i radosnymi tańcami. Zorganizowaniem uroczystości zajął się samorząd szkolny, który zabrał wszystkich w podróż na Hawaje. Zostały również wręczone Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie w Szkole Podstawowej nr. 3 w Głubczycach odbyła się akademia wręczenia Nagrody Burmistrza Głubczyc, którą otrzymali: Dyrektor szkoły Pan Bogdan Kulik, Wicedyrektor Pani Mariola Bedryj i nauczyciel Pani Joanna Wołoszyn.

Skip to content