XXXVI jesienny rajd „Szlakiem Granicznym”

W dniach 11.10 -12.10 odbył się XXXVI jesienny rajd „Szlakiem Granicznym” trasą Głubczyce-Gołuszowice-Równe-Dobieszów-Radynia-Pietrowice zorganizowany przez Komendę Hufca w Głubczycach przy współpracy z Zespołem Szkół w Pietrowicach. Zuchy i harcerze z Głubczyc, Kietrza, Baborowa, Nowej Cerekwii i Pietrowic wyruszyli z Parku Flory na ponad 20 km trasę, na której były przygotowane przez patrole zadania sprawnościowe i quiz wiedzy o Powstaniach Śląskich. Pogoda dopisała naszym uczestnikom. Zmęczeni, ale szczęśliwi harcerze dotarli do szkoły w Pietrowicach, gdzie odbyło się wspólne harcerskie ognisko połączone z prezentacją wszystkich drużyn. Drużyny zintegrowały się przy wspólnych śpiewach, zabawach i tańcach. Następnego dnia nastąpiło ogłoszenie wyników i zakończenie rajdu. W dobrych nastrojach zuchy i harcerze opuścili naszą szkołę.

Skip to content