„Przyjaciele bez granic – porozumiewajmy się wspólnie”

20 maja 2019 r. w Przedszkolu Publicznym Svatováclavská w Krnowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Przyjaciele bez granic – porozumiewajmy się wspólnie”. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Interaktywna lekcja czeskiego i polskiego dla przedszkolaków na temat wielkanocnych zwyczajów i tradycji”. W spotkaniu wzięły udział starszaki z Przedszkola w Pietrowicach i Zopowych wraz z nauczycielkami. Celem projektu jest zapoznanie dzieci z czeskim językiem i tradycjami, uczenie tolerancji, szacunku do innej kultury i języka, zachęcanie dzieci do nawiązywania i utrzymywania poprawnych stosunków z czeskimi kolegami i wychowawcami. Spotkanie otwierały zajęcia z tablicą interaktywną, w których dzieci wzięły udział z wielkim entuzjazmem. Po nich nastąpiły warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których dzieci wykonywały kartki świąteczne. Po zajęciach dzieci miały czas na poczęstunek i wspólną zabawę, a tym samym miały okazję lepiej się poznać.
Ten dzień nie mógł obejść się bez najważniejszego gościa, czyli zajączka. Po zajęciach okazało się, że w koszyczku wiklinowym zając zostawił słodkie niespodzianki dla naszych milusińskich.

Skip to content