Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dzieci tego dnia uczestniczyły w tematycznych zabawach, poznały zwyczaje obchodzone pierwszego dnia wiosny, tworzyły piękną pracę plastyczną oraz przygotowały wraz z wychowawczyniami „Marzannę” – symbol zimy. Wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy przez Zopowy, by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość przedszkolaki pożegnały zimę i wraz z „Marzanną” śpiewem powitały wiosnę. Żyjąc ekologicznie piękna „Marzanna” wraz z wiosną i dziećmi wróciła do przedszkola. Tego dnia odbyły się także zawody sportowe, w zmaganiach uczestniczyły dzieci z obu grup tworząc drużynę wiosny i zimy. Dzieci walczyły z przejęciem…. Ten dzień był bardzo udany, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

Skip to content