Dzień dinozaura

26 luty jest dniem dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować i rozbudzać wyobraźni dzieci. Nasze Przedszkolaki odbyły podróż w czasie. Tego dnia ubrały się na zielono i przyniosły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne, puzzle. Wzajemnie dzieliły się przyniesionymi skarbami i opowiadały o nich. Oglądały prezentację multimedialną na temat prehistorycznych stworzeń, słuchały wierszyków oraz opowieści o historii dinozaurów. Jako paleontolodzy przeniosły się na wykopaliska, szukając szczątków dinozaurów. Podczas zabaw ruchowych dzieci wcielały się w postać dinozaurów, w której mogły poczuć, jak poruszały się poznane zwierzęta. Starszaki układały puzzle przedstawiające sylwety dinozaurów, przeliczały zwierzęta, wstawiały znaki większości i mniejszości. Maluchy karmiły Dinusia, utrwalając przy okazji nazwy figur geometrycznych i kolorów. Tworzyły geometryczne Dino-stworki. Na koniec wszyscy wykonali różnokolorowe prace plastyczno-techniczne z wizerunkiem Diplodoka.

Skip to content