„Walentynki” w Pietrowicach

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI. Celem zajęć było kultywowanie tradycji walentynkowej i wytworzenie radosnego nastroju w grupie. Dzieci miały okazję nawiązać kontakty interpersonalne z rówieśnikami podczas wspólnych zabaw. Budowały atmosferę przyjaźni poprzez okazywanie pozytywnych uczuć swoim kolegom i koleżankom oraz dostrzeżenie pozytywnych cech w sobie i innych. Dzień rozpoczęły od poznania tradycji związanych ze świętem. Tego dnia rozwiązywały zagadki matematyczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych o tematyce walentynkowej, wykonywały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Zgodnie z tradycją dzieci wykonały walentynkowe pocztówki, które następnie wrzuciły do specjalnej skrzynki – poczty walentynkowej, przygotowanej na tę okazję przez samorząd uczniowski. Kartki dostarczone zostały do przedszkola przez uczennice gimnazjum. Do każdej walentynki dołączony został słodki prezent – oczywiście w kształcie serca.

Skip to content