PRZYJACIELSKIE SPOTKANIE POLSKICH I CZESKICH PRZEDSZKOLAKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W PIETROWICACH

Dnia 13 grudnia 2018 roku dzieci z Przedszkola w Pietrowicach i Zopowych kolejny raz gościły u siebie delegację czeskich przedszkolaków z nauczycielkami przybyłą z zaprzyjaźnionego Przedszkola w Krnovie. Spotkanie było kontynuacją projektu czesko – polskiego: „Tworzenie i tradycje, wspólnie przekroczymy granice”. Celem współpracy jest nauka języka polskiego i czeskiego poprzez zabawę oraz rozwijanie wzajemnych kontaktów pomiędzy polsko-czeskimi dziećmi i nauczycielami,. Tematem spotkania były czesko-polskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Dzień był pełen wrażeń i miłych wzruszeń, jak również pełen niespodzianek w postaci miłych upominków. Z wielką niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się już w marcu w Knovie.

 

Skip to content