Dzień Pluszowego Misia w Zopowych

26 listopada przedszkolaki z Zopowych obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać… Na początku dzieci musiały odgadnąć zagadkę o bohaterze dnia, poznały historię pluszowego misia oraz nauczyły się krótkiego wierszyka o nim. Następnie starszaki jak i maluchy dorysowały części ciała i pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające misia. Zabawa zaczęła się od wspólnego tańca do piosenki „Jadą, jadą misie”, „ Misie szare”, „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Powstały też piękne maski, w których dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Miłym przerywnikiem zabawy była degustacja miodu. Tego dnia odbyły się konkursy, dzieci wysłuchały bajki oraz stworzyły pyszne kanapki-misie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA. Nie wierzycie? Zobaczcie sami….

Skip to content