„Małych Polaków”

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Głównym celem zajęć w tym dniu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o symbolach narodowych, skąd się wzięły i co oznaczają. Wykonały piękne prace plastyczne, stworzyły wraz z wychowawcami kąciki patriotyczne, wspólnie odśpiewały hymn Polski. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” .Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Skip to content