Uroczystość Dnia Patrona naszej szkoły

Uroczystość Dnia Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II rozpoczęliśmy Eucharystią, w której uczestniczyli zaproszeni goście, laureaci konkursów z opiekunami, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszego zespołu szkół. Następnie na sali gimnastycznej zaprezentowaliśmy inscenizację poświęconą Janowi Pawłowi II. Był to ważny dzień, gdyż dokładnie 40 lat temu 16 października 1978 Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego patrona „Barkę”. Laureatom Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, konkursu plastycznego „Jan Paweł II – oczami dziecka” wręczyliśmy nagrody i dyplomy. Nasz Święty Patron wskazywał młodym ludziom wzorce postępowania, swoją postawą okazywał niezwykły wręcz szacunek każdemu, z kim się spotykał, budowany na respektowaniu jego godności.

Skip to content