„Sprzątanie Świata”

Przedszkolaki z Przedszkola w Pietrowicach 28 września włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Szczególną uwagę zwrócono na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania, wykonywały pracę plastyczną. Maluszki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i pojemniki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie znalezione odpady posegregowały do odpowiednich pojemników. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Skip to content