Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji zorganizowane zostały dla dzieci konkursy z balonami i zabawy taneczne przy muzyce, malowanie buziek, słodki poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki za udział w konkursach otrzymały medale z okazji Dnia Przedszkolaka. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Skip to content