750-lecia wsi oraz 120-lecie OSP Pietrowice

10 czerwca w Pietrowicach odbyła się uroczystość 750-lecia wsi oraz 120-lecie OSP Pietrowice w ramach Polsko Czeskich Spotkań na Granicy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Odpustową pod przewodnictwem Ks. Biskupa Pawła Stobrawy. Następnie wszyscy goście udali się na teren naszej szkoły, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru dla OSP Pietrowice, wręczenie odznaczeń i medali. Dalsza część uroczystości to sporo atrakcji. Można było posłuchać występu wokalnego zespołu FENIKS z programem kresowym. Obejrzeć barwny występ mażoretek i tancerzy z SVC Krnov, pokaz Taekwon-do jak również taniec z szarfami – uczniów naszej szkoły, posłuchać występu wokalnego naszych uczennic, potańczyć z grupą PaT i pośmiać się z kabaretu przygotowanego przez klasę VII. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów a wśród nich dmuchane zamki i gry sportowe. Każdy mógł odpocząć przy słodkim poczęstunku, zjeść małe co nieco i nie tylko posłuchać zespołu ORION, ale również potańczyć w rytm jego muzyki.

Skip to content