POLSKO – CZESKIE STRZELANE

W sobotę 10 marca 2018 roku w ramach projektu polsko – czeskiego „Spędzamy czas razem” uczniowie Zespołu Szkół w Pietrowicach wybrali do Domu Młodzieży w Krnovie na nie lada atrakcję, którą było strzelanie. Instruktorzy bardzo dokładnie wyjaśnili uczniom budowę, sposoby trzymania karabinów podczas strzelania oraz zasady bezpiecznego korzystania z karabinów i pistoletów. Po pokazie uczniowie samodzielnie strzelali do celu. Zadanie to okazało się dla wszystkich wyzwaniem, a trafienie do celu sprawiało dużą satysfakcję i zadowolenie. Uczniowie przekonali się, że strzelanie nie jest łatwe, ponieważ oprócz techniki ważna jest również precyzja. Następnie uczniowie udali się w plener na tzw. „wojnę kulkową”. Młodzież z Pietrowic i Krnova została podzielona na dwie grupy. Zadaniem każdej z grup było strzelanie do siebie z plastikowych kulek, tak by trafić przeciwnika. Zabawa ta okazała się dla graczy niesamowitą przygodą, która uczy szacunku, dyscypliny i współpracy w grupie. Po pełnym wrażeń i pozytywnych emocji w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do swoich domów.

Skip to content