Pasowanie pierwszoklasistów


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bartekdz/ftp/wp/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1214

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.9 października panowała świąteczna atmosfera w szkole w Pietrowicach. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło, jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie .W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Bogdan Kulik dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem Dzieci otrzymały od wychowawcy dyplomy. Wszyscy życzyli uczniom samych sukcesów w szkole, również rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie przyjęcie”. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Skip to content