Książka dla młodych

Dnia 12 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Pietrowicach odbyło się spotkanie czytelnicze dla uczniów gimnazjum pt. ”Książka dla młodych” zorganizowane przez panie Annę Węgrzyn i Izabelę Rostowską . Impreza polegała na czytaniu fragmentów książek popularnych wśród młodych ludzi. Należały do nich „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Życie Pi” Yanna Martela , „Złodziejka książek” Markusa Zusaka i „Gwiazd naszych wina” Johna Greena. Zaproszeni goście związani są z szkołą , bowiem byli to krewni naszych uczniów. Pani Maria Ryzińska , pani Hanna Szemberg – Przybylska oraz pan Jan Kapij bardzo pięknie przeczytali i interpretowali fragmenty wspomnianych książek. Grono Pedagogiczne reprezentowała pani Marcelina Podgórska, której wystąpienie także spodobało się słuchaczom. Po każdej prezentacji drużyny z poszczególnych klas gimnazjalnych odpowiadały na różne pytania dotyczące przeczytanych tekstów. Quiz czytelniczy przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy drugiej Emilia Gużda i Katarzyna Kopera. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła klasa I gimnazjum. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a na wszystkich słuchaczy czekały również słodkości. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze w przyszłości ponownie literatura połączy pokolenia i książki wybierane przez młodych staną się ważne także dla ich bliskich. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach czytelniczych!

Skip to content