XII Marsz Pamięci

XII MARSZ PAMIĘCI – co roku upamiętniają dzień śmierci Jana Pawła II.

Również w tym roku – dwanaście lat po śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia 2005) – wierni ziemi głubczyckiej wyruszyli w Marszu Pamięci dla upamiętnienia świętego papieża i przemyślenia jego dziedzictwa, zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich  i Parafię Rzymskokatolicką w Braciszowie. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Totus Tuus Maryjo”.

W tym roku po raz drugi podczas całej drogi niesione były relikwie  I stopnia tj. kropla krwi na płótnie św. Jana Pawła II, otrzymane od kardynała Stanisława Dziwisza.

Uczestnicy wyruszyli w sobotę 1 kwietnia o godz. 9 rano z placu Jana Pawła II w Głubczycach i szli przez Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Barykady, Radynię, Mokre – Kolonię do Pietrowic Głubczyckich. Marszowi przewodniczył ks. Krzysztof Wójtowicz, proboszcz parafii w Braciszowie, a także ks. Krzysztof Cieślak, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Równem.

Trasa przebiegała przy śpiewie, modlitwie i rozważaniach różańca świętego, modlitwie i rozważaniach Drogi Krzyżowej oraz modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W tym roku marsz zgromadził ok. 200 pielgrzymów i zakończył się Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii, po błogosławieństwie powrót pielgrzymów do domu.

Proboszcz parafii Braciszów ks. Krzysztof Wójtowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Bogdan Kulik składają podziękowania za pomoc w organizację niniejszego przedsięwzięcia.

Skip to content