Żywa lekcja Historii

Dnia 17 stycznia 2017 r. pietrowicką szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii. Aktorzy przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które miały miejsce za czasów Stefana Batorego, dynastii Wazów i  Jana III Sobieskiego.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć strój chłopski i szlachecki oraz zbroję husarską. Podziwiali także  popis władania szablą. Pod koniec lekcji chętni wzięli udział w konkursie dotyczącym omawianej lekcji i dzięki temu uczestnikom udało się wygrać pamiątkowe repliki dukatów z czasów panowania Jana III Sobieskiego, które były bite na miejscu. Spektakl kończył się pokazowym wystrzałem z broni prochowej .

Lekcja była bardzo ciekawa, okraszona dowcipem i wieloma ciekawostkami.

Skip to content