Bożonarodzeniowe zwyczaje na pograniczu Polsko – Czeskim

W dniu 13 grudnia 2016 r. w ramach projektu Polsko – Czeskiego „Tworzenie i tradycje, wspólnie przekroczymy granice” dzieci z Przedszkola w Zopowych i z Pietrowic oraz z Przedszkola w Krnowie uczestniczyły w warsztatach plastycznychna temat „Bożonarodzeniowe zwyczaje na pograniczu Polsko – Czeskim”.

Warsztaty odbyły się w Czechach. W czasie zajęć dzieci wykonały ozdoby świąteczne z gliny, które były dla przedszkolaków wspaniałą zabawą. Poprzez lepienie, ugniatanie dzieciprzeżyły radość tworzenia. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej. Powstały niepowtarzalne prace, które po ozdobieniu zostaną wypalone w piecu ceramicznym.

Przeprowadzone warsztaty pobudziły wyobraźnię  i jeszcze bardziej zintegrowały grupę przedszkolaków. Dzień ten był pełen atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania.

Skip to content