Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Taekwondo

W dniu 07.12.2016 r. w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie Pana Marszałka Województwa Opolskiego z medalistami Mistrzostw Polski i najlepszymi sekcjami sportowymi w województwie w systemie sportu młodzieżowego. Przedstawiciele wszystkich dyscyplin naszego województwa, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Polski  otrzymali  listy gratulacyjne i nagrody. LKS Sparta Głubczyce i Pietrowice zajął historyczne III m wśród najlepszych Klubów w województwie opolskim.  Na spotkanie to zostali również zaproszeni zawodnicy i trener Ludowego Klubu Sportowego  w Głubczycach i Pietrowicach osiągający sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Nasz Klub reprezentowali: Karolina Konik – Mistrzyni Europy Taekwondo Seniorów w  walkach do 62 kg i Mistrzyni Europy walk drużynowych,  Mistrzyni Polski Taekwondo walk do 62 kg, Bartosz Słodkowski- Mistrzostwa Europy Taekwondo – I m walki pow. 85 kg, I m walki drużynowe, I m testy siły drużynowe, Puchar Świata Taekwondo – II m walki powyżej 85 kg, Kamila Ciechanowska – Puchar Europy Taekwondo: I m walki do 56 kg i I m układy, Olga Jabłońska- Puchar Europy Taekwondo Juniorów- I m układy i II m walki do 60 kg, Mistrzostwach Polski Taekwondo Juniorów- I m układy, Kinga Sztucka -Puchar Świata Taekwondo Juniorów III m walki do 55 kg, Puchar Europy Taekwondo- I m walki do 55 kg i III m układy, Mistrzostwa Polski Taekwondo Juniorów Młodszych- I m układy, Wojciech Żłobicki- Puchar Świata Taekwondo Juniorów- II m walki pow. 75 kg, Mistrzostwa Polski Taekwondo – II m walki pow. 75 kg, Daria Baran -Puchar Europy Taekwondo Juniorów- II m walki drużynowe, Mistrzostwa Polski Juniorów- II m układy, Natalia Katańska – Puchar Europy Taekwondo- II m walki drużynowe, Mistrzostwa Polski Juniorów III m układy, Martyna Marciniszyn – Mistrzostwa Polski Taekwondo Juniorów Młodszych – II m walki do 42 kg, Jakub Brewus – Mistrzostwa Polski Taekwondo Juniorów Młodszych – II m walki pow. 70 kg, Oliwia Fulneczek – Mistrzostwa Polski Taekwondo – III m w układach drużynowych   oraz trener Daniel Jano i Dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Bogdan Kulik. Listy gratulacyjne  i nagrody wręczył Marszałek Województwa Opolskiego  Pan Andrzej Buła i wicemarszałek Pan Stanisław Rokoczy. Serdeczne gratulacje dla wyróżnionych.

Skip to content