Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona  w Zespole Szkół w Pietrowicach

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Dnia Patrona Szkoły św. Jana Pawła II, które odbyły się w piątek, 21 października 2016 r. w Zespole Szkół w Pietrowicach. Zgromadziliśmy się, aby oddać hołd, wdzięczności  Naszemu Patronowi za wielką osobowość i za to, że na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz dziekan Ryszard Polasz, Proboszcz parafii Równe ks. Krzysztof Cieślak, Proboszcz parafii Opawica ks. Roman Smolarz, Proboszcz parafii Braciszów ks. Krzysztof Wójtowicz, a także starosta powiatu głubczyckiego  Józef Kozina, burmistrz Głubczyc Adam Krupa wraz z przedstawicielami Rady Miejskie w Głubczycach, Dyrektor PODN w Głubczycach Iwona Kusznier .

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w pietrowickim kościele, którą odprawili księża: zwracając się do całej szkolnej społeczności skierował piękne  słowa  m.in. podkreślił autorytet Jana Pawła II i Jego nauki, z których powinniśmy  korzystać w życiu codziennym.

Następnie wszyscy udali się do szkoły na uroczystą akademię. Najpierw pan dyrektor- Bogdan Kulik przywitał wszystkich zebranych, a następnie samorząd uczniowski przypomniały najważniejsze chwile z życia Świętego Jana Pawła II.

Następnie podsumowany został Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II  i Konkurs Plastyczny- Jan Paweł II w oczach dziecka, po czym Starosta Józef Kozina i Dyrektor PODN Iwona. Kusznier wręczyli nagrody wszystkim zwycięzcom. Warto podkreślić, że w konkursie plastycznym udział  wzięło 144 prac  z 11 szkół  a w konkursie wiedzy 34 uczniów.

Pięknym i nastrojowym akcentem całej naszej uroczystości był koncert  pod kierunkiem pana Józefa Kaniowskiego w wykonaniu rodziny Federowicz.

W trakcie akademii pan Adam Krupa wręczył nagród Burmistrza Głubczyc Pani Marioli Bedryj wicedyrektorowi Zespołu Szkół w Pietrowicach oraz księdzu Krzysztofowi Wójtowiczowi Na zakończenie ciepłe słowa skierowali do nas ks. dziekan Ryszard Polasz odwołując się do wartości i postawy  Naszego Patrona.

            Dzień Patrona jest dla naszej szkoły dniem tak wyjątkowym,  jak wyjątkowym był Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą powodują wzruszenie i skłaniają do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszych sercach  i  codziennych działaniach.

Skip to content