„Bezpieczna jazda”,

Dnia 19 maja 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pietrowicach wzięli udział w akcji „Bezpieczna jazda”, której organizatorem jest McDonald.

 

W naszej akcji uczestniczyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinspektor Krzysztof Andrusiak, kierownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kędzierzyn-Koźle Bogusław Pilch, Pan Jan Wac, Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Zopowy.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na szkołę znajdującą się przy drodze krajowej.

Straż Pożarna przeprowadziła inscenizację wypadku i udzielenie pierwszej pomocy. Uczniowie ucharakteryzowani jako poszkodowani uczestnicy wypadków stanęli przy barierkach. Inni trzymali znaki ograniczenia prędkości. Sensacją okazała się grupa uczniów przy przejściu dla pieszych.

W momencie zbliżania się pojazdów do pasów grupa ta tańczyła i częstowała kierowców słodkim upominkiem. Całe grono uczniów stało na trawniku przy szkole i machało balonami do przejeżdżających kierowców w celu zwrócenia uwagi na siebie, a co za tym idzie na szkołę znajdującą się przy drodze.

Następnym punktem naszej akcji było podpisanie petycji przez wszystkich uczestników oraz obecnych mieszkańców Pietrowic i przekazanie jej na ręce Pana Bogusława Pilcha.

Kierownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował nas, że jest tworzona dokumentacja techniczna poszerzenia drogi od granicy państwa do Zalewu w Pietrowicach, wybudowanie chodnika od Pietrowic do Zalewu. A co za tym idzie nasza petycja z prośbą o lepsze oznakowanie terenu szkoły trafiła do odpowiednich rąk i w odpowiednim momencie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom za udział i poparcie naszego przedsięwzięcia.

Skip to content