VIII WOJEWÓDZKI  PRZEGLĄD POEZJI I PIEŚNI ŚW. JANA PAWŁA II

Przegląd Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II jest bardzo ważnym wydarzeniem dla  Zespołu Szkół w Pietrowicach. Niezwykła postać Wielkiego Papieża Polaka niezmiennie inspiruje do sięgania po jego lub inne dzieła o charakterze religijnym. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Organizatorami byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach i Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach. Przegląd odbywa się  w dwóch kategoriach: recytacja  i poezja śpiewana i przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

W tym roku przesłuchania konkursowe odbyły się 6 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, a 7 maja miała miejsce Gala Finałowa  w Zespole Szkół w Pietrowicach. Rozpoczęła się ona uroczystą mszą świętą w pietrowickim kościele pod przewodnictwem delegata biskupa Andrzeja Czaji ks. Krzysztofa Trębeckiego, po której nastąpiły prezentacje laureatów w murach szkoły.

Jury w składzie Waldemar Lankauf, Monika Komarnicka i Paweł Maleńczyk przyznało następujące nagrody.

W kategorii – poezja śpiewana

Szkoły Podstawowe

I miejsce Dorota Gronowicz i Kamila Katolik ZS Kietrz
II miejsce Anna Reinosch SP Dobra
III miejsce Martyna Bernaś i Aleksandra Węgrzyn ZS Pietrowice
III miejsce Maja Janczura ZS Kietrz

Szkoły Gimnazjalne

I miejsce Zespół Wokalno-instrumentalny PG nr 1 Nysa
Wyróżnienie Aleksandra Pabian ZS Pietrowice
Wyróżnienie Paulina Węgrzyn ZS Pietrowice

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce Kacper Trela ZS I LO Otmuchów
II miejsce Magdalena Gumienna LO Głubczyce
III miejsce Magdalena Mika ZSM Głubczyce
III miejsce Maciej Albert ZSM Głubczyce

W kategorii – recytacja

Szkoły Podstawowe

I miejsce Natalia Sroka SP nr 3 Nysa
II miejsce Maria Gawłowska SP nr 3 Nysa
II miejsce Samanta Gandziała PSP Łambinowice
III miejsce Julia Piechota PSP Łubniany
III miejsce Kamila Katolik ZS Kietrz
Wyróżnienie Martyna Purszke ZS Lisięcice

 Szkoły Gimnazjalne

I miejsce Zuzanna Wieczosek PG Branice
III miejsce Martyna Marciniszyn ZS Pietrowice
III miejsce Kamila Projzner PG Strzeleczki
Wyróżnienie Sara Kochanek PG Strzeleczki

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce Natalia Chaszczewska  ZSM Głubczyce
II miejsce Maciej Bartusik DL Nysa

 

Po prezentacji młodych artystów nastąpiło wręczenie nagród zakupionych dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Starostwa Powiatowego w Głubczycach, Kuratorium Oświaty w Opolu, MOK w Głubczycach, Zarządu regionu NSZZ Solidarność w Opolu.

Nagrody wręczali Michał Siek Opolski Kurator Oświaty, Zbigniew Ziółko radny Sejmiku Wojewódzkiego, Kazimierz Bedryj wiceburmistrz Głubczyc

Skip to content