XI MARSZ PAMIĘCI

W dniu 2 kwietnia 2016 r w 11 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II odbył się „Marsz Pamięci” zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich  i Parafię Rzymskokatolicką w Braciszowie. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Dotknij Miłosierdzia”.

W tym roku po raz pierwszy podczas całej drogi niesione były relikwie  I stopnia tj. kropla krwi na płótnie św. Jana Pawła II, otrzymane od kardynała Stanisława Dziwisza.

Trasa przebiegała z Głubczyc z Placu Jana Pawła II do Gołuszowic przy śpiewie pieśni pielgrzymkowych. Z Gołuszowic do Równego przy modlitwie i rozważaniach części Chwalebnej różańca świętego. W Równym jak co roku Rada Sołecka z Radą Parafialną przygotowała kanapki z herbata i kawą dla ponad 200 osobowej grupy. Z Równego do Dobieszowa był czas tzw. „Milczenia”. W Dobieszowie, kolejny gościnny poczęstunek przygotowany z dobroci serca mieszkańców. Z Dobieszowa trasa wiedzie leśną drogą, jest to wyjątkowa okazja by odprawić Drogę Krzyżową. Rozważania poświęcone były –  jaki jest mój stosunek do Kościoła jako Domu… Kolejnym przystankiem to parking leśny zwany „Barykady”, tam przed ostatni poczęstunek, czyli jak to pielgrzymi nazywają „obiad”. Po chwili odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą drogę w stronę Radyni z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, w kierunku Mokrego Kolonii i na końcu do Pietrowic Głubczyckich. Tam w Zespole Szkół odpoczynek i kolejny poczęstunek z możliwością wpisania się do  pamiątkowej kroniki. O godzinie 16.00 w Kościele w Pietrowicach Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii, po błogosławieństwie powrót pielgrzymów do domu.

Proboszcz parafii Braciszów ks. Krzysztof Wójtowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Bogdan Kulik składają podziękowania za pomoc w organizację niniejszego przedsięwzięcia

Organizatorzy

Skip to content