WIELKANOCNE ZWYCZAJE NA POGRANICZU POLSKO – CZESKIM

W dniu 1 marca 2016r. w ramach projektu „Tworzenie i tradycje, wspólnie przekroczymy granice” dzieci z Przedszkola w Zopowych i z Pietrowic oraz z Przedszkola w Krnowie uczestniczyły w warsztatach plastycznych na temat „Tworzenie Wielkanocne”. W czasie zajęć dzieci wykonywały z gliny wielkanocne zajączki . Praca z gliną była dla przedszkolaków wspaniałą zabawą. Poprzez lepienie, ugniatanie dzieci przeżyły radość tworzenia. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej. Powstały niepowtarzalne prace, które po ozdobieniu zostaną wypalone w piecu ceramicznym. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, cieszyły się również warsztaty artystyczne – enkaustyka, czyli malowanie żelazkiem. Dzieci malowały płytę gorącego żelazka kredkami woskowymi i odbijały różnego rodzaju wzory na jajku z papieru. Wszystkie pisanki były bardzo ciekawe i kolorowe. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z nowo poznaną techniką Przeprowadzone warsztaty pobudziły wyobraźnię i jeszcze bardziej zintegrowały grupę przedszkolaków. Dzień ten był pełen atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania.

Bogusława Gawłowska

Skip to content