Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Co roku w Zespole Szkół w Pietrowicach obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczystość została zorganizowana 12 listopada. Święto to, jest wspólną manifestacją patriotyzmu, wierności tradycjom zarówno naszej szkoły jak i naszej Ojczyzny. Uroczystość składała się z dwóch części Pierwsza część to uroczysta akademia z montażem słowno – muzycznym przedstawiona przez uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem Barbary Starczewskiej. Natomiast druga część pod kierunkiem Izabeli Rostowskiej to „Gimnazjada z okazji 11 listopada” adresowana dla uczniów gimnazjum, która miała charakter rywalizacji między klasowej w takich konkurencjach jak: konkurs tańca – „Polonez”, konkurs plastyczny – „logo Polski na targach międzynarodowych”, konkurs wiedzy o „II Rzeczypospolitej Polskiej”, konkurs recytacji wierszy patriotycznych i śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz zawody sportowe. I. miejsce zajęła 3 gimnazjum, II miejsce zajęła 1 gimnazjum, natomiast III miejsce klasa 2 gimnazjum. W uroczystościach udział wziął burmistrz Głubczyc Adam Krupa.

Skip to content