Dzień Patrona

22 października obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II z tej okazji w Zespole Szkół w Pietrowicach odbył się Dzień Patrona. Całą uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Wójtowicz proboszcza parafii Braciszów w koncelebrze z ks. Krzysztofem Cieślak proboszczem parafii Równe oraz z ks. Jarosławem Dobrowskim proboszczem parafii Branice. Następnie wszyscy udali się do szkoły na program artystyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod okiem Pani Annny Saroty -Borszowkiej i Pani Joanny Wołoszyn.
Kolejnym punktem było podsumowanie V Powiatowy konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II oraz V Powiatowy konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II w oczach dziecka” pod patronatem Starosty Powiatu Głubczyckiego Pana Józefa Koziny.
Nagrody wręczyła współorganizatorka dyrektor PODN w Głubczycach Iwona Kusznier Na zakończenie wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas młodszych wraz z osobami przygotowującymi program artystyczny zaśpiewały i zatańczyły dla Świętego Jana Pawła II. To była wyjątkowa uroczystość w naszej szkole dla każdego z nas.

Skip to content