Zespół Szkół w Pietrowicach

Przydatne linki:

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
Data 12.10.2017r. Dokonania kadry pedagogicznej Zespołu Szkół w Pietrowicach

W dniu 12 października 2017 r. w Teatrze Im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem: Wojewody Opolskiego – Adriana Czubaka, Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka, wicekuratora – Artura Zapały, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, instytucji, środowisk oświatowych, kościelnych, związków zawodowych, dyrektorów szkół, nauczycieli.  W trakcie  uroczystości  3 nauczycielom  z Zespołu Szkół w Pietrowicach tj. Pani Marzenie Kosiorowskiej-Witek, Pani Danucie Staszak oraz Ks. Krzysztofowi Wójtowicz  zostały wręczone odznaczenia państwowe - Medale Komisji Edukacji Narodowej. Ponadto Pani Mariola Bedryj  wicedyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach otrzymała  nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty otrzymał katecheta Zespołu Szkół w Pietrowicach Ks. Krzysztof Wójtowicz.

Uroczystość uświetnił spektakl muzyczny „Kraina czarów – zupełnie nowa historia”. Pomysłodawczynią i twórcą musicalu stworzonego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu.


Data 10.10.2017r. Pomysł na dziś?

Zabawy z pianka, ten kosmetyk stwarza nieograniczone możliwości twórcze. Maluszki z Przedszkola w Zopowych coś o tym wiedza!!!


Data 09.10.2017r. Pasowanie pierwszoklasistów

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.9 października panowała świąteczna atmosfera w szkole w Pietrowicach. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło, jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie .W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Bogdan Kulik dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem Dzieci otrzymały od wychowawcy dyplomy. Wszyscy życzyli uczniom samych sukcesów w szkole, również rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie przyjęcie". Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


Data 06.10.2017r. Pasowanie na starszaka i przedszkolaka"

W Przedszkolu w Zopowych odbyło się " Pasowanie na starszaka i przedszkolaka".
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki i starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, Po części artystycznej, pani wicedyrektor Mariola Bedryj dokonała uroczystego pasowania kładąc na ramieniu każdego dziecka dużą kredkę. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz słodkim poczęstunkiem.
Nowo pasowanym przedszkolakom i starszakom życzymy wiele sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu !!!


Data 04.10.2017r. XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II

"Jest zakątek na tej ziemi, 


Gdzie powracać każdy chce..."
XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę za nami. 4 października i my przyjechaliśmy do Jasnogórskiej Pani na spotkanie, które w tym roku odbyło się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją"

Data 02.10.2017r.

Data 29.09.2017r Wojewódzki Miting Turystyki Kolarskiej

W Zespole Szkół w Pietrowicach w dniach od 29 września do 1 października 2017 roku odbył Wojewódzki Miting Turystyki Kolarskiej. Adresowany do uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Do Pietrowic przyjechało 50 młodych amatorów turystyki kolarskiej. Głównym celem imprezy było upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki rowerowej jako aktywnej formy wypoczynku dzieci  i młodzieży oraz promocja tras rowerowych i ziemi głubczyckiej wraz z  pograniczem Polsko - Czeskim.

W programie przewidziano: konkurs krajoznawczy o Opolszczyźnie, tor sprawnościowy, sztafeta rowerowa, żółwia jazda rowerem, rzut do celu, konkurs piosenki turystycznej przy ognisku oraz zaliczenie wybranych z siedmiu tras rowerowych, które były zróżnicowane pod względem trudności i dystansu.

Swoją obecnością wojewódzki miting turystyki kolarskiej uświetnili: Radny Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Ziółko zastępca Burmistrz Głubczyc Pan Kazimierz Bedryj, sekretarz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Zofii Kłos oraz starszy wizytatora Kuratorium Oświaty w Opolu Pan Piotra Dańkowskiego. Koordynatorem Zlotu był dyrektor Zespołu Szkól w Pietrowicach Pan Bogdan Kulik.

Puchar Opolskiego Kuratora Oświaty: otrzymali za I miejsce Szkoła Podstawowa w Szybowicach, za II miejsce Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pietrowicach a za III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Głubczycach.

Cała impreza była sfinansowana ze środków Powiatu Głubczyckiego, Kuratorium Oświaty w Opolu. Natomiast w 80 % ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Za pomoc

w uzyskaniu wysokiego dofinansowania organizatorzy składają specjalne podziękowanie Radnemu Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Ziółko.


Data 25.09.2017r.Dzień Przedszkolaka w ZS Pietrowice

Od rana uśmiech masz na twarzy Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy, przedszkolny świat, przyjazny tak tu poznasz wielkich przygód smak...
I w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA było mnóstwo gier, zabaw i uśmiechu. To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. 
Taki kolorowo, słodko, bom-belkowy dzień był bardzo miły dla przedszkolaków a jak się bawiły można zobaczyć już teraz.


Data 06.09.2017r. Wojewódzki Miting Turystyki Kolarskiej 29.09.2017 r. – 01.10.2017 r. Pietrowice

Zespół Szkół w Pietrowicach wspólnie z Kuratorium Oświaty w Opolu, Polskim Towarzystwem Szkolnych Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu organizuje wojewódzki miting turystyki kolarskiej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponad podstawowych.Data 05.09.2017r. Rok Turystyki Szkolnej w Województwie Opolskim


 

Opolski Kurator Oświaty ogłasza I edycję programu pn. „Roku Turystyki Szkolnej Województwa Opolskiego” zakończony certyfikatem „Szkoła Przyjazna Turystyce”. Certyfikat otrzymują szkoły (wszystkich typów) z terenu województwa opolskiego za aktywność na rzecz upowszechniania krajoznawstwa i różnych form turystyki dzieci i młodzieży na terenie województwa opolskiego.

Certyfikat jest promocją wysokiego stopnia jakości i działań podejmowanych przez szkołę w zakresie propagowania turystyki w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

Regulamin, paszport turystyczny, wniosek o wszczęcie procedury uzyskania Certyfikatu „Szkoła Przyjazna Turystyce”" nadawanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty do pobrania poniżej.


Data 04.09.2017r. Nowy rok szkolny

Dzisiaj 4 września usłyszeliśmy pierwszy dzwonek po wakacjach. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęliśmy msza świętą z podziękowaniem za bezpieczne i dobre przeżycie wakacji, z prośbą o potrzebne łaski, światło Ducha Świętego i wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Na mszy odbyło się również poświęcenie tornistrów i ich wyposażenia pierwszoklasistów. 
Kolejna częścią – apel rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbył się w szkole a następnie spotkanie z wychowawcami. 
Nasi uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. Życzymy powodzenia


Data 23.08.2017r.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018
Poniedziałek - 4 września 2017 r.

GODZ. 8:15

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO

 

GODZ. 9:30

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Pietrowicach

 


Data 13.07.2017r. Zestaw podręczników nierefundowanych
Data 23.06.2017r. Zakończenie roku szkolnego

W dniu 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć dydaktyczno – wychowawczych roku szkolnego 2016/2017.

Naszą akademię szkolną zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Opolskiego Kuratora Oświaty w osobach Pan Janusz Olechnowicz Dyrektor Wydziału Wspomagania, Kontroli i Ewaluacji, Pani Bożena Besz Wicedyrektor Wydziału Wspomagania, Kontroli i Ewaluacji Pan Kazimierz Bedryj zastępca Burmistrza Głubczyc. 

Data 12.06.2017r. "Książka dla młodych”

Dnia 12 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Pietrowicach odbyło się spotkanie czytelnicze dla uczniów gimnazjum pt. ”Książka dla młodych” zorganizowane przez panie Annę Węgrzyn i Izabelę Rostowską . Impreza polegała na czytaniu fragmentów książek popularnych wśród młodych ludzi. Należały do nich „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Życie Pi” Yanna Martela , „Złodziejka książek” Markusa Zusaka i „Gwiazd naszych wina” Johna Greena. Zaproszeni goście związani są z szkołą , bowiem byli to krewni naszych uczniów. Pani Maria Ryzińska , pani Hanna Szemberg – Przybylska oraz pan Jan Kapij bardzo pięknie przeczytali i interpretowali fragmenty wspomnianych książek. Grono Pedagogiczne reprezentowała pani Marcelina Podgórska, której wystąpienie także spodobało się słuchaczom. Po każdej prezentacji drużyny z poszczególnych klas gimnazjalnych odpowiadały na różne pytania dotyczące przeczytanych tekstów. Quiz czytelniczy przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy drugiej Emilia Gużda i Katarzyna Kopera. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła klasa I gimnazjum. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a na wszystkich słuchaczy czekały również słodkości. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze w przyszłości ponownie literatura połączy pokolenia i książki wybierane przez młodych staną się ważne także dla ich bliskich. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach czytelniczych!


Data 07.06.2017r. ZUCHOLANDIA 2017


W dniu 7 czerwca Zespół Szkół w Pietrowicach wspólnie z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach oraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach z udziałem służb mundurowych organizuje Piknik Zuchowy - "ZUCHOLANDIA 2017" Na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji, gier i zabaw. Dzieci na własne oczy mogły przekonać się na czym na czym polega codzienna praca naszych funkcjonariuszy, jak wygląda sprzęt i umundurowanie poszczególnych jednostek oraz jak się siedzi w prawdziwym radiowozie czy wozie strażackim. Policja zaprezentowała ciekawy pokaz z użyciem psów policyjnych, który wzbudził spore zainteresowanie szczególnie wśród naszych najmłodszych.

Po pokazach nadszedł czas na tańce, gry i zabawy, które poprowadziła grupa PAT z Pietrowic. Młodzież z sekcji sportowej Taekwondo pod kierownictwem Pana Daniela Jano zaprezentowała pokaz swoich umiejętności. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek. Na koniec imprezy rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat dotyczący służb mundurowych. Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom rajdu rozdano pamiątkowe znaczki.

Dziękujemy nauczycielom, przyjaciołom, całej naszej kadrze instruktorskiej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznego pikniku zuchowego, a także Wam drogie zuchy i harcerze za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę. Z tego miejsca pragniemy już Was zaprosić na przyszłoroczną ZUCHOLANDIĘ 2018!


Data 01.06.2017r. Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Było mnóstwo zabaw, seans filmowy, rozgrywki sportowe, malowanie twarzy, został rozstrzygnięty konkurs na eko-zwierzaka. Gościliśmy również wspaniałą tancerkę Natalia Kawa – Mistrzyni Europy wsalsa shine duo,  wicemistrzyni polski w salsa tap dsnce, i wiele innych, która w tym dniu przeprowadziła zajęcia taneczne jak również wykonała finałowy pokaz tańców. Nie mogło również zabraknąć grupy PaTPort która rozruszała każdego zajęciami zumby.

Data 18.05.2017r. „BOHATER KATECHEZY 2017” – FINAŁ

                    18 maja w auli seminaryjnej na Wydziale Teologicznym w Opolu odbyła się uroczystość, w czasie której przyznano nagrodę „Bohaterowi Katechezy 2017”. Odbyło się także spotkanie z 9 pozostałymi katechetami, którzy podczas głosowań na Facebooku otrzymali największą liczbę „lajków”, w tym nasz Katecheta ks. Krzysztof Wójtowicz.
Rozstrzygnięcie naszego plebiscytu wplecione zostało w szerszą uroczystość organizowaną przez Wydział Katechetyczny, a mianowicie rozdanie nagród zwycięzcom rozmaitych konkursów o tematyce religijnej.
Spotkanie moderował ks. dr Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu. Gościem specjalnym był JE ks. bp Rudolf Pierskała, który objął „Bohatera Katechezy” honorowym patronatem. Na uroczystości był obecny Michał Siek Opolski Kurator Oświaty.
Jeszcze raz Gratulujemy naszemu Katechecie ks. Krzysztofowi Wójtowicz Proboszczowi Parafii Braciszów.

            

Data 14.05.2017r.Taekwondo Juniorów 2017 w Dabrowie Białostockiej

Martyna Marciniszyn nasza uczennica  - III miejsce na Mistrzostwach Polski Taekwondo Juniorów 2017 w Dabrowie Białostockiej.

Gratulacje !!!


Data  13.05.2017r. IX Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II


Niezwykła postać Wielkiego Papieża Polaka niezmiennie inspiruje do sięgania po jego lub inne dzieła o charakterze religijnym. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Organizatorami byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach i Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach.

Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana i przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
W tym roku przesłuchania konkursowe odbyły się 12 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, a 13 maja miała miejsce Gala Finałowa w Zespole Szkół w Pietrowicach. Rozpoczęła się ona uroczystą mszą świętą w pietrowickim kościele pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Wójtowicza, po której nastąpiły prezentacje laureatów w murach szkoły.

Jury w składzie Waldemar Lankauf, Monika Komarnicka i Paweł Maleńczyk przyznało następujące nagrody.

W kategorii – poezja śpiewana

Szkoły Podstawowe
I miejsce Zuzanna Urbanik Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 Kędzierzyn-Koźle
II miejsce Zespół Wokalno-instrumentalny Publiczna Szkoła Podstawowa Tarnów Opolski
III miejsce Schola Szkolna Szkoła Podstawowa Goscięcin
Wyróżnienie Anna Reinosch Szkoła Podstawowa Dobra
Wyróżnienie Agnieszka Kura Publiczna Szkoła Podstawowa Żyrowa

Szkoły Gimnazjalne
II miejsce Katarzyna Kopera Zespół Szkół Pietrowice
II miejsce Paulina Węgrzyn Zespół Szkół Pietrowice
Szkoły Ponadgimnazjalne
II miejsce Maciej Albert Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce
III miejsce Aleksandra Pabian Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce
Wyróżnienie Kamil Kazimierczak Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce

W kategorii – recytacja

Szkoły Podstawowe
I miejsce Kamila Katolik Zespół Szkolno-Przedszkolny Kietrz
II miejsce Inga Kaśków Szkoła Podstawowa nr 2 Głubczyce
III miejsce Martyna Purszke Zespół Szkół Lisięcice
III miejsce Dominika Zagwocka Szkoła Podstawowa nr 2 Głubczyce
III miejsce Julia Pszczolarska Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Brzeg
Wyróżnienie Julia Szymańska Publiczna Szkoła Podstawowa Łubniany

Szkoły Gimnazjalne
I miejsce Zuzanna Wieczosek Publiczne Gimnazjum Branice
II miejsce Magdalena Wabnic Zespół Szkół Pietrowice
III miejsce Michał Kiner Publiczne Gimnazjum Baborów

Szkoły Ponadgimnazjalne
III miejsce Aleksandra Pabian Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce


Data 19.04.2017r. IX Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II

                          Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głubczycach organizują kolejną edycję Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Pieśni św. Jana Pawła II, adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Przegląd objęty został honorowym patronatem przez: Ks. Kardynała - Stanisława Dziwisza, Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka oraz  Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Bułę.

Termin Przeglądu: 12 -13 maja 2017r.

Więcej informacji w załącznikach: regulamin, Karta zgłoszeń.


Data 12.04.2017r. ŚWIĄTECZNE PRACE naszej pracowni ceramicznej
Data 04.04.2017r. „ Przyjaciele bez granic- Porozumiejmy się wspólnie”

            

            Dnia 04.04.2017r. dzieci z Przedszkola z Pietrowic  i z Zopowych udały się wczesnym rankiem do zaprzyjaźnionego Przedszkola  Publicznego w Krnowie w ramach projektu „ Przyjaciele bez granic- Porozumiejmy się wspólnie”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „ Wspólna interaktywna lekcja  czeskiego i polskiego dla przedszkolaków na temat Wielkanocy ( zwyczaje i tradycje)”

Nasze przedszkolaki zapoznały się z symbolami czeskiej Wielkanocy, wśród których oprócz malowanych pisanek jest również rózga ( czeska pomlázka) pleciona ze świeżych, wierzbowych witek, która może być ozdabiana wstążkami. W Poniedziałek  Wielkanocny mężczyźni i chłopcy chłoszczą rózgami kobiety i dziewczęta. Zgodnie z ludową tradycją ma to zapewnić urodę przez cały rok. Oprócz tego dzieci miały możliwość pracy z tablicą  interaktywną.  Bardzo im się podobały tego typu zabawy, które oczywiście były też związane z Wielkanocą. Przedszkolaki również zostały zapoznane z czeskimi słówkami związanymi  ze świątecznymi tradycjami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, po którym dzieci miały możliwość wykonania prac plastycznych. Powstały piękne, wielkanocne baranki, które na pamiątkę każdy  wziął sobie do domu. Następnie dzieci integrowały się podczas zabaw ruchowych. Po wspólnie, mile spędzonym dniu udały się do domu.

Integracja dzieci z Polski i Czech – taki cel przyświecał organizatorom polsko-czeskiego spotkania przedszkolaków w Krnowie. Wspólna zabawa , poznanie polsko-czeskich tradycji, braterskie wykonywanie prac plastycznych dały uczestnikom spotkania mnóstwo radości ze spędzonego razem czasu. Dzieci dały z siebie wszystko- z ogromnym zaangażowaniem pokonywały trudności , również te językowe. Mamy nadzieję , że zaowocuje to kolejnym nowym, ciekawym projektem w przyszłości .

 

Anna Sieradzka

Data 01.04.2017r.  XII Marsz Pamięci

XII MARSZ PAMIĘCI - co roku upamiętniają dzień śmierci Jana Pawła II.

Również w tym roku - dwanaście lat po śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia 2005) - wierni ziemi głubczyckiej wyruszyli w Marszu Pamięci dla upamiętnienia świętego papieża i przemyślenia jego dziedzictwa, zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich  i Parafię Rzymskokatolicką w Braciszowie. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Totus Tuus Maryjo”.

W tym roku po raz drugi podczas całej drogi niesione były relikwie  I stopnia tj. kropla krwi na płótnie św. Jana Pawła II, otrzymane od kardynała Stanisława Dziwisza.

Uczestnicy wyruszyli w sobotę 1 kwietnia o godz. 9 rano z placu Jana Pawła II w Głubczycach i szli przez Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Barykady, Radynię, Mokre - Kolonię do Pietrowic Głubczyckich. Marszowi przewodniczył ks. Krzysztof Wójtowicz, proboszcz parafii w Braciszowie, a także ks. Krzysztof Cieślak, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Równem.

Trasa przebiegała przy śpiewie, modlitwie i rozważaniach różańca świętego, modlitwie i rozważaniach Drogi Krzyżowej oraz modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W tym roku marsz zgromadził ok. 200 pielgrzymów i zakończył się Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii, po błogosławieństwie powrót pielgrzymów do domu.

Proboszcz parafii Braciszów ks. Krzysztof Wójtowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Bogdan Kulik składają podziękowania za pomoc w organizację niniejszego przedsięwzięcia.

Data 8.03.2017r. Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie Samorządu Szkolnego (i nie tylko) zorganizowali krótkie spotkanie ze światowymi i polskimi gwiazdami muzyki. Dziewczyny szalały z radości a krótki występ wzbogacił wizytę naszych gwiazd. Każda kobieta od najmniejszej do największej dostała kwiatek – słodki upominek z rąk swojego idola

Data 8.03.2017r. „XII Marszu Pamięci”

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich  i Parafia w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach  serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w „XII Marszu Pamięci”, który odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku, w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Totus Tuus Maryjo”. Trasa pielgrzymki rozpoczyna się w Głubczycach i wiedzie przez miejscowości: Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynia, Mokre-Kolonia, Pietrowice. Zakończenie pielgrzymki nastąpi o godz. 16:00 w kościele w Pietrowicach Nabożeństwem z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Współorganizatorami XII Marszu Pamięci jest Gmina Głubczyce oraz Powiat Głubczycki. Szczegóły na plakacie.

Data 05.03.2017r. Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Głubczyc

05.03.2017 r. w Zespole Szkół w Pietrowicach Głubczyckich odbył się po raz dziewiąty Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Głubczyc. Celem turnieju było: popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.

Do pietrowickiej szkoły przyjechało 74 miłośników ping ponga powiatu głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego a liczną grupę reprezentowali nasi południowi sąsiedzi z Czeskiej Republiki. Grano systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczów oraz systemem każdy z każdym.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowy medal, dyplom oraz puchar z rąk pana Marka Monasterskiego przewodniczący komisji zdrowia, sportu i rekreacji Rady Miejskiej w Glubczycach.

Bogdan Kulik dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach składa podziękowanie za pomoc w organizacji turnieju panu Dariuszowi Szałagan, Przyszkolnemu Klubowi Tenisa Stołowego w Pietrowicach oraz dyrekcji ZOKiSu w Głubczycach za ufundowanie nagród.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KOBIETY 1997 I MŁODSZE

I Dominika Kojpasz

II Anna Berlik

III Wiktoria Olszyna

KOBIETY 1997 I STARSZE

I Anna Orian

II Wioletta Tarasiewicz

III Ewa Gołębiewska

CHŁOPCY 2002 I MŁODSI

I Jakub Mielnik

II Kacper Kazimierczak

III Paweł Baran

MĘŻCZYŹNI 1992- 2002

I Jakub Kądzioła

II Adrian Kochoń

III Bartosz Gajer

MĘŻCZYŻNI 1982-1992

I Grzegorz Dygnas

II Łukasz Konik

III Bogdan Ducz

MĘŻCZYŹNI 1972-1982

I Grzegorz Sawicki

II Robert Wyrwalec

III Mirosław Emerling

MĘŻCZYŹNI 1962-1972

I Mariusz Kontny

II Maciej Mazur

III Jacek Zarzycki

MĘŻCZYŹNI 1962 I STARSI

I Pankiewicz Jan

II Lucjan Wilki

Data 04.03.2017r. Rekolekcje

W dniach od 1 marca do 3 marca 2017 r. w naszej szkole trwały Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku przewodniczył im ojciec Paweł Stanisław Tarnowski z Klasztoru Ojców Franciszkanów w Głubczycach. Ojciec bardzo ciekawie opowiadał, każdy z uwagą wsłuchiwał się w Słowo Boże, które głosił. Jesteśmy bardzo wdzięczni za przeprowadzone rekolekcji i za obecność oraz Słowo Boże głoszone przez ojca Pawła.

Data 24.02.2017r. Indywidualny turniej tenisa stołowego

Data 08.02.2017r. Wiadomości TV Pogranicze
Data 27.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka w Zopowych

27 stycznia 2017 r. w Przedszkolu w Zopowych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły swoim gościom Jasełka. Przepiękne stroje dzieci, oryginalna scenografia, pastorałki i kolędy stworzyły ciepły, niezapomniany klimat. Dumni ze swoich wnucząt Babcie i Dziadkowie szczerze oklaskiwali aktorów
Data 20.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Pietrowicach
Data 18.01.2017r. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

W dniu 18 stycznia 2017 r. już po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu gościliśmy zarówno przyjaciół jak i samego Kubusia. Śpiewaliśmy razem z nimi piosenki, bawiliśmy się z nimi, rozwiązywaliśmy quiz dotyczący naszych gości. Jak również delektowaliśmy się przysmakiem Kubusia Puchatka- miodem. W związku z obchodami tego wspaniałego dnia ogłosiliśmy również konkurs na Kubusiowy konkurs. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.


Data 17.01.2017r. Żywa lekcja Historii

Dnia 17 stycznia 2017 r. pietrowicką szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii. Aktorzy przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które miały miejsce za czasów Stefana Batorego, dynastii Wazów i  Jana III Sobieskiego.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć strój chłopski i szlachecki oraz zbroję husarską. Podziwiali także  popis władania szablą. Pod koniec lekcji chętni wzięli udział w konkursie dotyczącym omawianej lekcji i dzięki temu uczestnikom udało się wygrać pamiątkowe repliki dukatów z czasów panowania Jana III Sobieskiego, które były bite na miejscu. Spektakl kończył się pokazowym wystrzałem z broni prochowej .

Lekcja była bardzo ciekawa, okraszona dowcipem i wieloma ciekawostkami.


Data 22.12.2016r. Wigilia i Jasełka

Dnia 22 grudnia 2016 roku zgodnie z tradycją odbyły się klasowe wigilie. Wigilia w szkole i w przedszkolu to dzień wspólnego śpiewania kolęd, modlitwy, składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, oraz oczywiście wspólnego świętowania. Uczniowie w odświętnych strojach z pomocą nauczycieli i rodziców nakrywali do stołu, a wcześniej dekorowali klasę i stoły aby chwila była wyjątkowa, a wspólny posiłek odbył się w uroczystej atmosferze. Uczniowie wspólnie śpiewali kolędy, i bawili się przy świątecznych piosenkach. Odbyła się premiera świątecznego teledysku z udziałem naszych uczniów a potem każdy otrzymał świąteczny upominek od Samorządu Uczniowskiego. Ten wyjątkowy dzień uświetnił występ naszej grupy teatralnej pod kierunkiem pana Waldemara Lankauf. „Dziewczynka z zapałkami” była pełna przekazów i wartości, wprawiając tym każdego w chwilę zamyślenia. Przed odjazdem wszyscy jeszcze raz życzyli sobie wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.


Data 13.12.2016r.     Bożonarodzeniowe zwyczaje na pograniczu Polsko - Czeskim


W dniu 13 grudnia 2016 r. w ramach projektu Polsko – Czeskiego „Tworzenie i tradycje, wspólnie przekroczymy granice” dzieci z Przedszkola w Zopowych i z Pietrowic oraz z Przedszkola w Krnowie uczestniczyły w warsztatach plastycznychna temat „Bożonarodzeniowe zwyczaje na pograniczu Polsko - Czeskim”.

Warsztaty odbyły się w Czechach. W czasie zajęć dzieci wykonały ozdoby świąteczne z gliny, które były dla przedszkolaków wspaniałą zabawą. Poprzez lepienie, ugniatanie dzieciprzeżyły radość tworzenia. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej. Powstały niepowtarzalne prace, które po ozdobieniu zostaną wypalone w piecu ceramicznym.

Przeprowadzone warsztaty pobudziły wyobraźnię  i jeszcze bardziej zintegrowały grupę przedszkolaków. Dzień ten był pełen atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania.Data 09.12.2016r. Otwarte Mistrzostwa Taekwondo


            W dniu 9.12.2016 r. w Pietrowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Taekwondo połączone z Turniejem Mikołajkowym. Organizatorami imprezy sportowej byli: Ludowy  Klub Sportowy "Sparta"  w Głubczycach oraz Zespół Szkół w Pietrowicach. Turniej otworzył gospodarz obiektu sportowego Dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Pan Bogdan Kulik. Nagrody i prezenty mikołajkowe wręczyli Nasi Mistrzowie Europy Taekwondo: Karolina Konik i Bartosz Słodkowski. Zawody sędziowali: Daniel Jano sędzia główny i sędziowie planszowi: Karolina Konik, Bartosz Słodkowski, Bogdan Brzostowski, Olga Jabłońska, Barbara Mróz, Kamila Bednarczuk, Martyna Marciniszyn i Jakub Brewus - Nasi Mistrzowie Europy i medaliści Mistrzostw Polski.

Data 07.12.2016r.

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Taekwondo

W dniu 07.12.2016 r. w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie Pana Marszałka Województwa Opolskiego z medalistami Mistrzostw Polski i najlepszymi sekcjami sportowymi w województwie w systemie sportu młodzieżowego. Przedstawiciele wszystkich dyscyplin naszego województwa, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Polski  otrzymali  listy gratulacyjne i nagrody. LKS Sparta Głubczyce i Pietrowice zajął historyczne III m wśród najlepszych Klubów w województwie opolskim.  Na spotkanie to zostali również zaproszeni zawodnicy i trener Ludowego Klubu Sportowego  w Głubczycach i Pietrowicach osiągający sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Nasz Klub reprezentowali: Karolina Konik – Mistrzyni Europy Taekwondo Seniorów w  walkach do 62 kg i Mistrzyni Europy walk drużynowych,  Mistrzyni Polski Taekwondo walk do 62 kg, Bartosz Słodkowski- Mistrzostwa Europy Taekwondo - I m walki pow. 85 kg, I m walki drużynowe, I m testy siły drużynowe, Puchar Świata Taekwondo - II m walki powyżej 85 kg, Kamila Ciechanowska – Puchar Europy Taekwondo: I m walki do 56 kg i I m układy, Olga Jabłońska- Puchar Europy Taekwondo Juniorów- I m układy i II m walki do 60 kg, Mistrzostwach Polski Taekwondo Juniorów- I m układy, Kinga Sztucka -Puchar Świata Taekwondo Juniorów III m walki do 55 kg, Puchar Europy Taekwondo- I m walki do 55 kg i III m układy, Mistrzostwa Polski TaekwondoJuniorów Młodszych- I m układy, Wojciech Żłobicki- Puchar Świata Taekwondo Juniorów- II m walki pow. 75 kg, Mistrzostwa Polski Taekwondo - II m walki pow. 75 kg, Daria Baran -Puchar Europy Taekwondo Juniorów- II m walki drużynowe, Mistrzostwa Polski Juniorów- II m układy, Natalia Katańska - Puchar Europy Taekwondo- II m walki drużynowe, Mistrzostwa Polski Juniorów III m układy, Martyna Marciniszyn - Mistrzostwa Polski Taekwondo Juniorów Młodszych - II m walki do 42 kg, Jakub Brewus - Mistrzostwa Polski Taekwondo Juniorów Młodszych - II m walki pow. 70 kg, Oliwia Fulneczek - Mistrzostwa Polski Taekwondo - III m w układach drużynowych   oraz trener Daniel Jano i Dyrektor Zespołu Szkół w Pietrowicach Bogdan Kulik. Listy gratulacyjne  i nagrody wręczył Marszałek Województwa Opolskiego  Pan Andrzej Buła i wicemarszałek Pan Stanisław Rokoczy. Serdeczne gratulacje dla wyróżnionych.

Data 06.12.2016r. Mikołaja w Pietrowicach

W dniu 7 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Pietrowicach odwiedził Święty Mikołaj. Bo to że byliśmy grzeczni nikt nie wątpi  Mikołaj odwiedził każdego.
Klasy młodsze przed oczekiwanym Mikołajem pooglądały bardzo ciekawy występ grupy teatralnej.

Data 06.12.2016r. Mikołajki w Zopowych